BLOGI:

Blogid

16/04/2010 19:37 Iecava 2010
10.-11. aprillil käisid Marcis, Lembit, Sander ja Tarmo käesoleva aasta esimestel võistlustel Lätis. Järgnevad minu muljed.

Laupäev, 10.04.2010. Läti karikavõistluste I etapp

Laupäeval toimus Iecavas Läti karikavõistluste I etapp. Meie jaoks oli see soojenduseks pühapäevasele Balti Karikavõistluste I etapile. Kohale jõudsime ca 10, oli aega rada uudistada ja ringi vaadata.

Veevool oli väga kiire ja näha oli et kerge olema ei saa. Kuna enne starti rajale ei lastud ja me polnud seal kunagi sõitnud, siis tegi see võistlussõidu planeerimise minu vähese sõidukogemuse puhul väga raskeks. Mõtlesin küll välja kuidas mingit väravat võtta, aga mitmel pool ei olnud kindel kas see niimoodi ka õnnestub. Esimene sõit oligi rohkem proovikas, noh et vaatame mis ja kuidas. Tuli välja nii nagu vaja, aga kuna kindlust ei olnud, siis aeglaselt.

Esimese sõidu järel olin viies! Seda peamiselt seetõttu, et mitmed kõvad pikaajalised sõitjad, sh nt Līgonis Bečers, võtsid raja lõpus olevast sik-sakist viiekümneid (trahv väravast mööda sõitmise eest).

Teise sõidu algus oli juba palju parem ja kiirem, sest mingi ettekujutus oli olemas. Kõik oli hästi ja tulemus oleks tulnud ligi 10 sek kiirem kui esimene sõit, siis aga tegin vea mille tõttu sõitsin ühest väravast mööda. Kuna olin vaadanud kuidas Bečers esimese kvalifikatsioonisõidu ajal sama koha peal tulutult ülesvoolu tagasi proovis aerutada, siis ei hakanud sellega vaeva nägemagi. 50 trahvi. Protokolli oli aga mulle 2 * 50 pandud. Mille eest see teine jäi mulle selgusetuks, aga kuna arvesse lähem parim sõit, siis polnud see ka oluline.

Poolfinaali ja finaali jaoks tehti rada ringi ja kergemaks. Poolfinaali sõit ei tulnud just kõige paremini välja. Sellegipoolest 10. aeg ja pääs finaali. Esimene finaalikoht rahvusvahelisel võistlusel. Kui päris aus olla, siis oli see ka alles teine võistlus Eestist väljaspool. Finaalsõit 9 sekundit kiirem ja 8 koht.

Sander läks esimeses sõidus ümber, mille peale kõlas publiku hulgas mureohe, mis aga asendus heakskiitva mõminaga peale Sandri eskimot. Teise sõidu eskimo peale rahvas enam murelikult ei ohanud.

Pühapäev, 11.04.2010. Balti karikavõistluste I etapp

Kuna laupäeval oli meil enne starti 2 tundi aega, siis pühapäeval otsustasime tund aega hiljem minna. Suur oli üllatus, kui selgus, et pühapäevased stardid on tund aega varem. Raja ülevaatamine ja meeldejätmine käis jooksu pealt. Kohe oli aga näha, et pühapäevane rada oli laupäevasest raskem.

Esimeses sõidus tegin viimases lõpus vea ja sain 50 trahvipunkti ja 10. koht. Teise sõidu sõitsin kindla peale, et poolfinaali edasi saada. Sander jäi napilt välja.

Poolfinaali ja finaali jaoks tehti rada jälle ringi, seekord raskemaks. Nüüd oli rajal koht mida oli võimalik sõita kas aeglaselt ja turvaliselt, või kiiresti aga eksimisvõimalusega. Otsustasin proovida kiiremat varianti. Kahjuks realiseerus eksimisvõimalus ja pidin ühe värava suure kaarega võtma. Ajaline kaotus 10-15 sekundit. Finaalikohast jäi puudu 1 sekund. See oli üllatus, oleksin pakkunud 10.

Peale võistlust sama kohta läbides ei olnud kiirem variant enam üldse probleem – kuna olin selle koha korra läbi sõitnud ja teadsin mida oodata. Proovisin ennast lohutada, et see oligi keeruline koht minu väheste kogemuste jaoks, pealegi eksisid seal ka vanad kalad, aga see ei aidanud. Eks tuleb leppida, et kogemusi saab koguda vaid vähehaaval.

Selles suhtes on Leevaku võistlused algajale süstasõbrale suurepärane koht, et raja saab läbi proovida – tead mida oodata ja kuidas mingit väravat võtta suudad.

Kokkuvõttes oli väga huvitav võistlus ja suurvesi võimaldas super hea raja teha.

Tulemused:
Läti karikavõistluste I etapp
Balti karikavõitsluste I etapp

Video:


Kommentaarid: (1)

16.04.10 19:42 - Lembit

Õnneks olin selle kena suurvee jaoks juba rahuldavalt harjutanud ,et kannatas selle nautimiseks lausa 10 päeva puhkust võtta. Lustida sai iga päev 2 kuni 11 aprillini. Vahele jäi vaid neljapäev kui oma tuliuuele Galasport Toro Echo XXl -istme ja pedaalid oma järgi sisse panin. Ieacavas ma endale suuri eesmärke ei seadnud,sest polnud ju paati veel proovinudki. Samuti ei ole enne võistlusi mõtet end Jacksoniga ribadeks sõita kuid selleks ju puhkus sai võetudki. Kui esimene pilt polnud Iecava võistluspaigast mitte eriti ahvatlev ja ka infot polnud oli ka väga vähe siis alguses oli tunne et on köki möki. Aga nähes seda viimast pilti ja teades et lätlased oskavad rada teha tundus see võistlus juba hoopis teisest puust olevat.
Laupäeval oli Latvias kauss (läti karikavõistlused) kuhu Marcis meid ka ette hoiatamatta kirja pani. Poisile oli see selle aasta esimene kord slaalomisüsta istuda ,ehk sõita eesmärgipäraselt. Enne seda kirjutasin talle kooli tõendi ,et ta saaks ka suurvett meiega nautida ja enne võistlusi mingi paaditunnetuse kätte. Laupäeval oma tuliuut paati vette lükates oli mul eesmärk max 4x50sek trahvi ja üks eskimo. Esimene sõit nii ka läks ainult ilma eskimota. Sain viimasena poolfinaali ja siis tuli juba 2x50sek trahvi ilma eskimota ning sain 20nenda asemel 17 koha.
Pühapäeval oli sellest tuju juba palju parem kuid nagu juba mainisin, lätlased oskasid raja palju raskemaks teha ja ka Balti kauss oli konkurentsitihedam. Esimese sõidu algus kiskus täitsa metsa aga lõpp oli üsna ok. Teise sõiduga sain alguse ka korda kuid siis tuli sõber eskimo ja lõpus 7x50sek trahvi ehk sain isegi oma poisilt peksa.
Lõpetuseks - eesmärgipärane sõit on palju huvitavam kui sihipäratu kulgemine.
Õnneks on mul mõistev abikaasa - kui 10 päeva end külmas vees leotanud ja harva ööseks koju nägu näidanud vesirott lõpuks koju jõudis et uuesti tööle hakata oli saun juba soe ja rigas alus külmikus.


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda