BLOGI:

Blogid

29/03/2010 23:36 Treeninglaager Prahas TÄIENDATUD!
26. märtsil asusime Marcisega teele Tsehhi poole, et Praha (täpsemalt Troja) slaalomirajal hooaja alguseks veidi trenni teha. Minu jaoks on see esimene kord tõelise "valge vee" peale saada. Treeneriks on kaasas Aigars Auznieks.

26. märts
Natuke autosõitu, siis veel veidi ja niimoodi ca 24 tundi järjest. Tee peal vaadates olid Eesti ja Läti suuremad jõed veel jääs, pisemates kraavides aga vesi voolas. Lätis imetlesime üleujutatud põlde ja veevangi jäänud majasid. Nende omanikud vist ei rõõmusta selle üle, et varsti jõuab see kõik jõgedesse.


27. märts
Hommikuks jõudsime Susicesse, et võtta peale Marcise uus sõiduvahend. Tegime kohe ka soojendustrenni kohaliku jõe slaalomitrassil. Seejärel mulistasime veidi ühe pisikese tammi all, kus mul õnnestus ka eskimot demonstreerida (kahjuks mitte vabatahtlikult).


Ööbisime Galasporti omaniku ja juhi, Vlada majas. Kahjuks teda ennast kohata ei õnnestunud, sest ta oli ise treeninglaagris Prantsusmaal.

28. märts
Pühapäeval võtsime suuna Praha poole ja pealelõunal tegime esimese treeningu Troja slaalomirajal. Päike vaheldumisi tugeva tuulega. Eskimoid vaja ei läinud (sorry Lembit :D). Rada on super! Eriti veel Eesti rahulikult voolava veega harjunule. Kaks kuud tagasi olid aerutamisest paksemad kohad kätel alles, siis enne uuesti vee peale saamist muutus nahk jälle pehmeks ja esimesed villid on käes.

29. märts
Hommikul poole 9 ajal üles tõustes oli kompleks kahtlaselt vaikne. Ilmselt olid eelmised sportlased lahkunud ja uued polnud veel kohale jõudnud. Hommikuse trenni ajal ilm pilves ja õhtuse ajal vihmane või pilves.

Õhtul, kui slalomistid on enamikus oma trennid ära teinud, ilmuvad välja plastmassist kärestikupaatidega sõitjad. Esimese paari päeva muljete põhjal on siin playboaterid naised.

30. märts
Hommikusel trennil avasime Troja eskimote arve. Otsa tegi lahti Aigars. Veidi hiljem jäin mina ootamatult ühte auku kinni. Arvasin, et piisab veidi toe võtmisest, küll ta mind välja viskab, aga kus sa sellega. Asi lõppes eskimoga. Linnuke kirjas, sellega nüüd ühel pool. Minu poolt jäi see ainukeseks, Aigars rõõmustas meid järgnevate päevade jooksul veel kaks korda.

Ilm oli väga soe ja päikeseline. Ilmateade lubas +18 kraadi ja oli vist ka. Aga järgmiseks hommikuks (trenn plaanis kell 8) lubab ilmateade +2 kraadi. Hästi ei taha uskuda..

31. märts
Hommik oli külm, aga mitte päris 2 kraadi, tunde järgi pakuks üle 5. Teel Tsehhi poole arutasime Aigarsiga, et kui on + kraadid siis on igati hästi aga peale eilset suvepäeva tundus ikka jube külm. Kogu trenni aja oligi ilm kehv, aga õhtupoole, kui tegime lühikese Praha külastuse, läks juba päris ilusaks.


1. aprill
Hommikuse trenni ajal ilm soe ja päikeseline, õhtuse trenni ajal lihtsalt soe. Aprillinaljad jäid tegemata.

2. aprill
Terve päev soe ja päikeseline.


3. aprill
Väljas, päikese käes, on täielik suvi. Viimase trenniga läks meil super hästi - enne meid oli rada peaaegu ülerahvastatud ja peale meie trenni peaaegu sama seis. Tundub, et nädalavahetuse värk. Kuna sõitsime terve trassi aja peale, siis oli tõeline vedamine, et meie trenni ajal oli vaikus. Mulistasin peale trenni veel veidi, siis ruttu asjad kokku ja kodu poole teele.


Rajast
Veetase on kõrge, kuid erinevalt tavapärasest, tähendab siin see hoopis seda, et rada on lihtsam (astangud ja lained väiksemad). Vesi voolab kiiresti ja kui oled väsinud või muidu ei viitsi korralikult tõmmata, siis pole üldse mõtet sõita. Mõttega, et proovin seda väravat võtta, või et liikumise pealt vaatad millist väravat sõita, ei ole mõtet liikuma hakatagi - sõidad lihtsalt väravast mööda. Kui harjutada, siis täiega ja konkreetse plaaniga.

Kokkuvõttes oli väga hea kogemus aga väga ruttu sai läbi.

Rohkem pilte galeriis.


Kommentaarid: (0)
Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda