BLOGI:

Blogid

04/04/2011 00:11 Treeninglaager Valstagnas
30. märtsist 3. aprillini käisime koos Galasporti meeskonnaga treeninglaagris Itaalias, Valstagnas.

Kolmapäev 30. märts
Valstagna rada tundub peale vaadates lihtne (väheste kogemuste viga :-)). Tegelikult on aga kohati isegi raskem kui Prahas. Praha kanal on betoonist, tehislik. Vool on konkreetne ja etteaimatav, siin looduslik ja üllatav. Tundub lihtne, väravat võtma asudes, selgub aga, et planeeritud trajektoor ei tule kohe kuidagi välja.

Esimene trenn kulus rajaga tutvumisele. Õhtul sõitsime aja peale ja võeti videosse. Videot vaadates ei olnudki nii halb, kui rajal sõites tundus.

Neljapäev, 31. märts
Hommikune trenn tehnika. Õhtune aja peale sõit.

Reede, 1. aprill
Hommikune trenn kohe kolm rada aja peale. Rajad olid väga rasked. Ükski kord ei tulnud normaalselt välja. Pole ka ime, sest rajameister oli Pierpaolo Ferazzi (92 aasta Barcelona olümpiavõitja). Vähemalt olen ma nüüd olümpiavõitja trennis käinud. :-)
Peale meid käis ka meie treener Vlada sõitmas ja tunnistas, et kaldalt vaadates tundus lihtne, aga sõita on raske. Hea seegi. Peale meie trenni tuli ka Pierpaolo Ferazzi ise sõitma.

Proovisin eelnevatel päevadel haarduvuse parandamiseks aerule teipi. Kuigi haarduvus oli hea, siis kahjuks lagunes teip üsna kiiresti ja lõhkus käed. Nüüd on trenni alguses aerust valus kinni hoida. Õnneks harjub sellega ära, tuleb vaid tenni algus ära kannatada.

Täna oli juba tõeline suvi. Päike paistis ja üle 20 kraadi kindlasti.

Tänaseid trenne segasid downriver tüübid, kes jäid mitmele meist raja peal ette. Üks oleks minust peaaegu üle sõitnud: sõitsin just ühest jõe servast teise viimast väravat võtma kui mu selja tagant üks "rong" mööda kihutas.

Laupäev 2. aprill
Hommikune trenn algas hästi - raja üle vaatamine ja sõitma, kohe aga tulid meid segama kiirlaskujad ja ei tea kas see lõi kõik sassi või mitte, aga seekord ei olnud konkreetsust. Igaüks pusis midagi enam-vähem omaette teha.

Õhtuse trenni asemel läksime süstadega Veneetsiat avastama, mis möödus unustamiste tähe all - mina unustasin fotoka maha, Olden unustas vesti maha ja Marcis unustas... oh ma juba unustasin mille ta maha unustas... :-) Ahjaa.. GPSi. Ja me kõik unustasime veepudeli autosse. Veest ma õnneks puudust ei tundnud, fotokana sai Oldeni mitte-veekindlat kasutada, seega vajalikud pildid saime tehtud.

Sõit Veneetsiasse oli muidugi omaette tore. Algul olid sildid ilusti olemas, ühel hetkel järsku mitte. Ka muutusid kilomeetrid huvitavalt. 83 km veel, siis paari km pärast 70 ja veel paari km pärast juba 60 ja 56. Seejärel uuesti 61, 46, 53 jne. Teeäärsed temperatuuri näidikud näitasid vaheldumisi ca 23 ja 31. Ilmselt mõõdavad nad õhutemperatuuri sama täpselt kui kilomeetreid.

Pühapäev 3. aprill
Juba viimane päev! Hommikul tehnika trenn, õhtupoolikul teine ja ongi kõik. Laager läbi! Asjad kokku ja kodu poole. Praegu Tsehhis Galaspordi bossi juures ning homme kodu poole teele. Pilte ja videosid tuleb hiljem.


Kommentaarid: (1)

04.04.11 01:34 - Olden

Väga tore kogemus. Sai siis treenitud koos heade sõitjatega ning nüüd tunnen ennast poole julgemana, kui Prahast tulles. Eks sai siis ka igasugu õpetussõnu koguaeg, aga vahel tekkis ikka tahtmine proovida, kas õnnestub mõnda kohta sõita nii nagu seda tehakse. No igaljuhul paaditunnetust on nüüd rohkem ja eks siis esimestel võistlustel Lätis (8-10apr?) näha ole. Arvan ,et tuleb ka mingi pikem kirjutis ja hunnik pilte&videosid, aga hetkel liiga tuditudi ,et midagi mõelda.


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda