BLOGI:

Blogid

23/03/2011 02:20 Talvise basseinihooaja kokkuvõte
Kokku osales talvisel eskimopöörde basseinikoolitusel 2010-2011 lausa 11 inimest. Kui detsembris oli huvi nõrk siis märtsi lõpp oli kõik välja müüdud. Huviliste hulgas oli nii neid, kes juba mõne korra püsti saanud, ja süstasõiduga ammu tuttavad, kui ka neid, kes süstast vaid kuulnud olid. Kaugeim noorpaar tuli lausa Lätist (mul on seal soovitaja). Põnevaim väljakutse oli mulle muidugi meremessil välja hõigatud lause - otsime vabatahtlikku kohapeal eskimopöörde koolitusele. Kui esialgu tundus, et huvilisi jahedasse vette pea alaspidi ronida ei ole, siis olukorra päästis kena brünett, kes vabatahtlikuna üles astus.

Kuna 20 minutiga kõiki süstasõidu tarkusi edasi anda ei jõua ja et tegemist oli tõesti pealtvaatajaga unustasin osa detaile edasi öelda. Kohe alguses tundus mulle, et miski on väga mäda - piilusin siis talle põlle alla ja selgus, et põlved polnud reietugede taga vaid, nagu viisakale daamile kohaselt, olid põlved koos. Edasi läks juba edukamalt ja ca 15-20 minuti pärast sooritas temagi oma elu esimese eskimopöörde.

Esimese koolitunniga said seekord kõik harjutajad oma esimese korra kirja. Mõni karvasema tehnikaga mõni paremaga. Samuti on mõne harjutaja areng kiirem mõnel aeglasem. Üldine trend on - kui oled enne spordiga sinasõber, läheb palju kiiremini. Meenutan siin vanu jüngreid Arvit ja Tarmot kes vägisi kandadele astuvad ja vägisi mööda tahavad minna. Hinnates õpilase sooritust võib üsna kiiresti öelda kui kiireks edasine areng kujuneb. Kui kõik ettenäidatud harjutused mängleva kergusega välja tulevad on ka resultaat kiire tulema. Tuleb aga iga väikese harjutuse juures kogu aeg tehnikat siluda - on ka eskimopöörde sooritus raskem ja tehnika laguneb kiiresti. Meie uus kärestikupaadi omanik Haiko suutis kolmandal korral juba kindlalt kätega eskimopöörde sooritada. Tõeline üllatus oli aga täna väidetavalt ainult kanuuga tuttav noorhärra kelle puusatöö oli nii perfektne, kiire ja jõuline, et 20 minuti pärast tuli ta juba väga puhta sooritusega vee alt üles. Selle jõulise, täis amplituudiga sooritatud puusatöö pealt tundus mulle, et võime ka kätega proovida. Ja minu silm ei eksinud - tehtud ja ilma aeruta.
Kommentaarid: (0)
Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda