BLOGI:

Blogid

25/11/2010 23:36 Esimene öösurf Eestis
Kuidas selline mõte üldse tekkis - võiks küsida? Aerutamisaasta 2010 oli super helde oma kevadise suurveega. Kärestikuaerutajatele oli see suurim pidu, mis viimati oli ca 40 aastat tagasi, ehk lume paksuse rekordid, mis purustatud said, pärinesid just nii ammusest ajast. Samas oli ka üks kuumimaid suvesid, mis aga tähendas, et vett taevast ei tulnud ning tuli siledal veel suvi läbi higi ja pisaratega trenni teha. Lootus oma klubiliste adrenaliininälga kustutada jäi sel korral sügistormide ja sügis-talvise suurvee kanda. Tormid tulid ja lustida sai rohkem kui tavaliselt, mida aga ei tulnud ega tulnud oli sügis-talvine suurvesi. Kevadisest suurveest on too küll madalam, kuid hooaja lõpetamiseks ja väikese särtsu kätte saamiseks hea küll. Sai veel nädala sees Tarmole öeldud, et: "Suurvett väga pole ja võib omale väikese Ekstreempargi sügismatka lubada." Tarmo veel vaatas, et sõnun vee tuleku ära - ise vaikselt metsas sahistades. Kuna aerutamine ja töö on mul mõlemad istuvad spordialad, siis pühapäevaks olid jalad nii rakkus, et tuli jalgsimatkajad oma tegemiste juurde jätta ja plätude väel (kannad olid hullult villis) koju jalgu ravima sõita.

Esimene mõte kodus pühapäeva õhtul netti pääsedes oli muidugi: ega ometi vesi ei tõusnud? Ja nii oligi. Jägala oli 115cm peale tõusnud. Algul oli muidugi hirm, et ega ta seda 6 päeva ju ei hoia ja lubas veel, et läheb külmaks ära. Seega tundus, et sain hooaja lõpus rakkus jalad ja magasin puhkepäeval Jägalal võimaluse maha. Pea aga hakkas kohe ideid genereerima - varem töölt ära jms. variandid. Siis aga oleks tulnud üksi minna. Jagatud mure on muidugi jagatud mure. Marcis võttis Lätist generaatori ühes ja mina oma süstakuuri ehituselt kaks 500W prozektorit. Kuigi mõte kottpimedas sõita tundus alguses õõvastav siis klubikaaslaste tugi andis vaimujõudu, et oleme siiski õigel teel - teel Jägalale.

Kohale jõudes ja pealambiga kohta üle vaadates tundus midugi see tore laine nagu must auk, kuid panime siiski laagri püsti. Peale kevadist suurvett polnud ju jõel kiiret voolu näinudki. Alguses Marcis arvas, et teeb väikse 30min kähkuka ja kõik. Mina mõtlesin, et 1,5h oleks paras, siis on kodus saun ka juba kuum. Ega seda kella polnud ka väga aega vaadata ja mingi hetk Marcis küsis: "Millal on plaanis lõpetada?" Lubasin talle, et teeme natukene veel ja siis pakime koli kokku - muidu saun jahtub maha. Kui see natukene möödas oli selgus, et kell juba varsti 21:00. Startisime enne 18:00 seega sai kogemata ligi 2 tundi liguneda. Ja küll saun, alus (Läti päritolu spordijook) ja uni maitses pärast hästi..................
Lembit

Pildid: www.laivusports.lv

Videod:

Kommentaarid: (0)
Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda