BLOGI:

Blogid

16/10/2010 12:48 Aerutamine - emotsionaalne sport
    "Tore oli sind tunda!" Just nende sõnadega saatsid kolleegid neljapäeva pärastlõunal mind süstaga merele tormiga võitlema. Aerutamise juures on palju emotsioone. Kes otsib päikeseloojangut, kes meeldejäävat seiklust, kes kustumatut matkakogemust või kes hoopis parimat surfi ja kõrgeimat lainet. Ületades tavamõistuse piire tekitab jutt tormiga mereleminekust enamuses mingeid emotsioone. Numbrid lähevad siis tavaliselt nagu heal kalapüügil suuremaks ja ettekujutus ähmastab mõistust.
    Mida siis kolmapäeval lubati: 14. oktoober keskpäeval tugevneb loodetuul 14 kuni 19, õhtul kuni 23, puhanguti 30 m/s. Laine kõrgus päeval 4 kuni 6, õhtul kuni 8 m.
    Seega: keskpäeval töö lõpp ja merele. kuni 19 m/s oli sisseharjunud tuul ja lootus oli peale soojendust õhtupoole ära näha ka lubatud kuni kuni 30 m/s. Kui füüsiline treenitus on piisav siis tihti ei võeta selliseid otsuseid vastu psühholoogilise treenimatuse tõttu. Halvima stsenaariumi järgi pidi meid tabama nii suurte lainete rünnak, et avamerele ei suuda sõitagi. Ka tugev tuul ei soosi just vastutuult kondiauruga kulgemist. Ujumisi polnud ette nähtud ehk eskimopööre pidi kummuliminekul iga kord aitama. Riietus oli loomulikult sobiv ka selleks kui on tõesti vaja kaldale külmas, 8 kraadises vees, ujuda. Kuna poisi piir oli teada - 15 m/s playboatile ja 17 m/s slaalomisüstale, jäi poiss koju. Enda piir oli veel teadmata. Raskeim osa oli muidugi emotsiooni purki (pildipurki) püüdmine. Kaamera on küll olemas kuid kogemus kuidas seda sellistes tingimustes kasutada puudus. Ei saa seal ju turistina rahulikult klõpsida. Ka ei olnud meil ühtegi professionaalset fotograafi kusagilt võtta. Kaamera panin teibiga kiivri külge ja lootsin, et saan päästikule läbi kinda pihta. Kella 16 paiku saime veele ja ilmgi oli päikseline. See lubas ka ilusaid kaadreid. Juba merel olles selgus, et näpp on külmast nii tuim et tundsin vaid kaamera olemasolu. Lasin siis pea lainete vahel Tarmole sülle ja ta vaatas mida kaamera parasjagu teeb. Ühe sellise kaamera näppimise ajal oleksime peaaegu mõlemad ümber läinud ja teine kord jõudis Tarmo veidi eemalduda ja käisin ise kummuli. Kuna enamus aega ei teadnud ma kas kaamera käib või mitte saime hunniku juhuslikku materjali. Kord tuli Tarmo spinnitades vastu ja kaamera ei käinud - kord sain ise toreda sõidu ja ikka ei midagi. Ka ei olnud õige supi sees mahti kaamerat näppida ja õige supi sisse aerutamine võttis üldjuhul nii palju aega, et kaamera oli juba kinni (failimaht HD videol on ju suur). Nagu ikka - siis kui mälukaart täis sai hakkas ka tuul korralikult puhuma. Sai siis rahulikult sõidule pühenduda. Ja siis ta tuli ......... Vaatasin kohe, et üle ma tast ei saa ja milleks jonnida - parem teha üks kena sõit. Pole veel enne juhtunud, et veekardin üle pea käib ja kui siis stardikiirenduseks laks vastu selga ära käis lendasin läbi veekardina alla liuglema - ülepea mühisev vahurull selja taga kuklasse hingamas. See kogemus oli seda väärt. Kui suur on suur? Kui oled ise ära proovinud - ehk siis tead ka vastust.
Lembit
Fotod ja video Lembit Uudsemaa


Kommentaarid: (2)

20.10.10 00:56 - Kaido

Kahjuks jäi mu riietus Tatu oleks kah tulnud kadedaks teeb :(


16.10.10 13:24 - Tarmo

Niivõrd head surfiilma pakutakse väga harva. Tuul oli nii tugev, et vaid üksikud purjelaudurid ja lohetajad julgesid välja tulla. Seetõttu oli hea ja muretu süstaga surfata. Kahju ainult, et rohkem süstamehi/naisi ilma nautima ei jõdnud. Lisaks meile jõudis vaid Olden ka veidikeseks veele.


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda