BLOGI:

Blogid

12/07/2010 09:51 Eskimopöörete võistlus Pühajärvel
Seekordse eskimopöörete võistluse eel tekkis meil Arviga mõte, et teeks natuke trenni ka enne võistlust. Hea aja saamiseks on ju oluline, et kiirustades tehnika ei laguneks. Vähene harjutamine ja tehnika laguneb kergesti. Laguneb tehnika - pikeneb soorituse aeg. Looma jõust pole siin tolku - kukud lihtsalt vette tagasi, mida ka võistlustel mitu korda näha oli.

Treeningutel õnnestus teha ka uus isiklik rekord 10 korda 18,77 sek, seega eelmise aastaga võrreldes 2 sek nagu maast leitud. Suure üllatuse valmistas treeningutel muidugi tõsine noor jünger Arvi, kes mind oma ajaga ületas. Sealtmaalt tekkis juba soov oma tõeliste jüngritega see võistlus kinni panna.

Kohale jõudsime ca 2 h enne võistlust ja sai kohe ka oma kollase "lemmiku" selga ronitud, polnud teda ju aastakese näinud. Kollase paadi puhul tuli teha kiire otsus aeru osas - kas kasutada 2 m pikkust kõverat ja kätte harjunud tehnikaga slaalomi aeru või 20cm pikemat ja suurema jõuõlaga mereaeru. Peale väikest pusimist otsustasin, et kätte harjunud tehnika ja
lühike aer on parem kui virnast võetud pikk "labidas", ehk panustasin tehnikale, mitte suurele jõule.

Meresüstaga oli kohe plaan võtta Tahe grööni paat , kuid kuna nad olid selle valgeks värvinud, siis ei tundnud ma seda kohe ära ja otsisin segaduses mõnda muidu tagant madala tekiga paati, et poleks vaja seda aeru vee alt läbi vedada ja saaks rahulikult, nagu krokodill saagiga, rullida.

Peale eskimovõistlust pakuti ka ümber saare sõitu, mis ilma eskimot oskamata oleks paras piin olnud. Temperatuur kiskus tõenäoliselt 30 kraadi ligi ja vee all oli ikka üllatavalt hea olla. Meele tegi pisut mõruks see et eskimovõistlus oli ammu läbi ja siis pidi veel ümber saare sõidu ära ootama, ning ümber saare sõitjate autasustamise ka veel. Autasustamine võiks ikka järjekorras käia, esimesest võistlusest osavõtnud esimesena ja siis teisest võistlusest osavõtnud. Samas oli auhinnalaud ikka väga pikk ja kõrge. Eriti piidlesin A Le Coq limonaadikohvrite virna mis jõuti kahjuks enne laiali jagada kui meid jaole lasti.

Afterparty tegime Põltsamaa jõel kell 01:00 Taimeni matkasüstaga, millega sõitsin esimest korda.

Kommentaarid: (2)

14.07.10 12:33 - Arvi Toom

Nagu Lembit eespool pajatas, tekkis meil soov enne eskimocvõistlust treenida. Nädal varem päikesepaistelisel laupäevalpäeval sai Pirita jõel ka proovitud, mis tuleb aeg kümne pöörde peale. Lembit oli ise juba lahkunud perekondlikule üritusele, nii et aega võttis Indrek Kermon, aeg tuli aeruga 23 ja aeruta 18, mis oli hea tulemus ning tekitas isegi lootuse võidule. Tahe võita oli muidugi suur, eriti pärast Valgejõe slaalomivõistlust, kus lootsin oluliselt paremat tulemust, kuid tänu eelnenud õhtu laagrimelu tõttu tekkinud pea- ja kõhuhädale üritasin kuidagi sõidud lõpuni higistada.
Igal juhul Lembit ja Tarmo väga tõsiselt ei uskunud mõõdetud aega, selle tõestuseks madalas vees käsi vastu kivist põhja ära lüües läks rütm sassi, tehnika lagunes ja sain ajaks vaid 23 sekundit, Tarmol oli 17 millegagi. Hoobilt vähenes võimalik võiduvõimalus. Miskipärast Tarmol hiljem aga aeg suurenes iga korraga, mis kahjuks juhtus ka võistlustel.
Hiljem harjutasin ühtlase rütmi hoidmist 10 pöörde tsükli kaupa. Neljapäevasel treeningul sain aja paremaks, kuid ka Lembit oli 18 sekundi mees, seega rebimine tõotas tulla pingeline. Eesmärgiks võistlusel oli 20 sek ja alla selle slaalomisüstaga kätega pöördeid tehes.
Võistluspäev oli kohutavalt kuum suveilm, nii et eskimoid oli mõistlik ka ilma võistluseta teha. Enne võistlust tahtsin proovida kollast rajaaeutamissüsta("pliiatsit") kuna aasta tagasi, mil veel ise korrekset eskimot ei osanud, nägin vaid kaldalt kuidas seda paati pöörati. Olgugi et seal pliiatsis end rihmadega kinnitati, tundus et paadimeistri karvased käed olid selle rohkem enese järgi sättinud ning minu kondised jalad ei tahtnud seal kuidagi paigal püsida. Sai küll mitu korda sisse ronitud ja kõvesti võideldud, kuid püsti ma selle süstaga ei saanudki, seega võistlema ka ei läinud.
Võistelda otsustasin slaalomisüstaga, milles pöördeid tegin kätega ja matkasüstas. Fortuuna soosis mind ja saavutasin slaalomisüsta klassis ka võidu. Nähes kui kergesti Lembit matkasüstaga enne võistlema minekut soenduseks käte abil kaks pööret sooritas oli selge et aer tuleb selle paadiga põõsasse visata ja loota kätega pöördele et tagada konkureeriv aeg.
Võislemine rajaaerutajatega 5000m aerutamisetapil oli esmakordne ja shokeeriv kogemus. Pikad trassid on mulle kogu aeg muidugi konti mööda olnud. See, et vanad kalad ees vuhisedes kihutavad oli küll aksepteeritav kuid halva earutamistehnikaga lapsed, kes mööda kihutasid oli vaatepilt, millega polnud harjunud. Võistlussüst on võistlussüst ja matkapaadiga neile konkurentsi ei paku. Aeg oleks võinud parem olla kuid kulpaeruga, millega esimest korda sõitsin ning Tahe Vikingi tüüriga ma sõbraks ei saanudki, kuigi paadi minek oli hea. Slaalomipaadil ju tüüri lihtsalt ei ole ja see sõidab väga hästi otse või siis sinna kuhu tahad. Vikingiga sõitsin aga sik-sakki, võibolla sõitsin isegi 6000m, 5km asemesel. :) Üldiselt jäin võistlustega ja tulemustega ülimalt rahule, ületasin ennast ja oma ootusi.


12.07.10 11:10 - Tarmo

Neljapäeval jõudis minuni info, et Lembit ja Arvi harjutavad usinalt Pühapäevaseks eskimopöörete võistluseks. Otsustasin loobuda eelmisel aastal edu toonud "strateegiast" mütsiga lööma minna ja nendega neljapäeva õhtul ühineda. Kätega eskimot polnud ju eelmise aasta Pühajärvest saati teinud, aga aeruga ei ole mul lootustki head aega saada. Esimene katse oli hea, edasised läksid järjest aeglasemaks. Kahjuks jätkus trend ka võistluspäeval. Sellest hoolimata soovisin eelmise aasta aega lüüa aga hakkasin ilmselt hakkasin liialt kiirustama ja olin kokkuvõttes aeglane. Meresüstaga tegin strateegilise vea, kui võtsin aeru, kuid arvestades millises hoos Lembit ja Arvi olid, siis olen kindel, et ma poleks neist kiirem olnud. Rajaaerutamise süstaga Lembitult super tulemus!


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda